AÇIKLADI: Yönetici Dario Gradi iddiayı bildirmedi …

with Комментариев нет

AÇIKLADI: Yönetici Dario Gradi iddiayı bildirmedi …

Agbonlahor, tacizciyi ifşa ettikten sonra konu araştırılırken hesabının geçici olarak kapatıldığını ve mesajı ‘şimdiye kadarki en kötü şey’ olarak nitelendirdiğini söyledi.

Son üç durum, sosyal medya şirketlerinin platformlarına gönderilen ırkçı tacizi engellemek için daha fazlasını yapmaları için yeni çağrılara yol açtı. 

Wright, ırkçı tacizin üç ekran görüntüsünün yanı sıra bu mesajı Twitter’da yayınladı

Yalnızca Twitter ve Instagram’da iki milyondan fazla takipçisi olan Wright, No Signal adlı radyo istasyonuna yaptığı açıklamada, tacizi ‘insanlık dışı’ ve ‘aşağılayıcı’ bulduğunu söyledi.

Şöyle ekledi: ‘Bir çeşit sonuç olmalı.

İnsanlara ulaşabileceğim bir platformum var. Bu, benim yaptığımı yapamayacakları her gün insanların başına geliyor — bu yüzden bu adamı çağırmak zorunda kaldım.

Saklanması gereken insanlarla uğraşıyoruz. Instagram ve Twitter gibi platformlar saklanabilecekleri yerlerdir ama anlamadıkları ve bu adamın bugün fark edeceği şey, benim platformum değil — ona giren herkes. Bir şeyler yapılmalı. O da acımasızdı. İnsanların yanına kalmasına izin veremezsin. Her yönden yanlış. Bunun çocuklarıma olmasını istemiyorum. Ben bununla sonuna kadar savaşıyorum. ‘

Bir açıklamada PFA, sosyal medya platformlarında politikada ‘köklü değişiklikler’ çağrısında bulundu ve onları ‘sürekli’ çözümden ‘yeterince’ kaçınmakla suçladı.

Eski Aston Villa muhabiri Gabby Agbonlahor da son zamanlarda internette iğrenç tacize uğradı

Agbonlahor, gördüğü tacizde çocuklarının da tehdit edildiğini açıkladı 

Eklediler: ‘Ian Wright, Gabriel Agbonlahor ve ailelerine yönelik ırkçı tacizi görmekten iğreniyoruz.

Herhangi bir zamanda, bu iğrenç bir davranıştır, ancak insanların her zamankinden daha fazla bir araya gelmesi gerektiğinde, özellikle rahatsız edicidir.

Sosyal ağların böyle durumlara izin vermesi kabul edilemez. Teknolojinin ve uzmanlığın emrinde olduğundan, böyle bir kötüye kullanımın gönderilmesini engellemenin bir yolu olmalı. Bundan daha azı yeterince iyi değil.

Sosyal medya ağlarının sürekli olarak konuyla yeterince ilgilenmekten kaçındığı göz önüne alındığında, hem Ian Wright hem de Gabriel Agbonlahor’un tacizi kişisel olarak ele alma hakkına saygı duyuyoruz. Her iki eski oyuncuyu da konuşma cesaretleri için alkışlıyoruz.

Sosyal ağlar daha önce bize platformları aracılığıyla ırkçı taciz ve nefret söylemini ele almak için çözümler üzerinde çalıştıklarına dair güvence verdiler. Görünüşe göre çok az şey değişmiş. ‘ 

İrlandalı genç, Ian’dan sonra kendisini polise teslim ediyor … ‘Bunun bir sonucu olmalı. İnsanların kaçmasına izin veremezsin … ‘Seni lanet olası maymun, korona alırsam senin içinde öksürürüm … Sosyal medya platformları durdurmada daha sert olmaya çağırdı … 191 paylaşım

Caster Semenya, Spor Tahkim Mahkemesinden Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin testosteron düzenlemelerini ‘yasadışı’ olarak belirlemesini istedi.

CAS Salı günü bir basın açıklaması yayınlayarak, bazı kadın sporcuları 1 Kasım’da yürürlüğe giren doğal olarak oluşan testosteronu tıbbi olarak düşürmeye zorlayan IAAF yönetmeliğine karar vermesinin istendiğini söyledi.

CAS’ın açıklamasında: ‘Caster Semenya, CAS’tan bu tür düzenlemelerin yasadışı ilan edilmesi ve bunların yürürlüğe girmesinin engellenmesi için bir karar istiyor. Bir tahkim prosedürü açıldı. ‘

Caster Semenya, uluslararası düzeyde rekabet edebilmek için onu testosteron seviyelerini yapay olarak düşürmeye zorlayacak bir IAAF kuralını durdurmaya çalışıyor.

Caster Semenya, yeni IAAF kuralını engellemek için yasal teklif sundu … Dina Asher-Smith, kendi İngiliz 100m rekorunu kırdı … Caster Semenya için ikilem, çünkü tartışmalı cinsiyet kuralı … Caster Semenya, testosteronunu kesmek için günlük hap almalı …

İki kez Olimpiyat ve üç kez dünya 800 metre şampiyonu olan Güney Afrikalı, testosteron gibi aşırı düzeylerde erkek seks hormonları ile karakterize edilen tıbbi bir durum olan hiperandrojenizme sahiptir.bahsegel mail adresi

Atletizm dünyasının yönetim organı ‘Kadın Sınıflandırması için IAAF Uygunluk Yönetmeliği (Cinsiyet Gelişiminde Farklılıklara Sahip Sporcular)’ nı tanıtmak istiyor, ancak bu tartışmasız kalmayacak.

Nisan ayında açıklanan düzenlemeler, IAAF tarafından, daha yüksek doğal testosteron seviyesine sahip kadınların rekabette haksız bir avantaja sahip oldukları iddialarıyla mücadele etmek için tasarlandı. 400 metreden mile kadar yarışan bayan sporcular yeni kurallara tabi olacak.

IAAF Salı günü yaptığı açıklamada: «Daha fazla bilgi bekliyoruz ve yeni düzenlemeleri savunmaya hazırız.»

Ayrıca, CAS’ta beklenen savunmasının kısa bir özetinde, tutumunu gerekçelendirdi.

Semenya’da testosteron gibi aşırı erkek cinsiyet hormonları ile karakterize bir tıbbi durum olan hiperandrojenizm var ve IAAF iddiasına göre ona bir avantaj sağlıyor.

IAAF, cinsiyet gelişim bozukluğu (DSD) olan kadın sporcuların yüzde beş ila altı oranında ‘muazzam’ bir avantaja sahip olduğunu, erkeklerin ise kadınlara göre yüzde 10 ila 12 arasında bir avantaja sahip olduğunu söyledi. İstatistikler, hakemli araştırmalardan ve ‘sahadaki gözlemsel verilerden’ gelir.

IAAF şunları ekledi: ‘Normal kadın aralığı yerine normal erkek aralığında dolaşımdaki testosteron seviyelerine sahip olmak ve androjene duyarlı olmak, bir kadın DSD sporcısına testosteronlu bir kadın atlete göre en az yüzde beş ila altı performans avantajı sağlıyor. normal kadın aralığındaki düzeyler (milisaniyelerin önemli olduğu olaylarda muazzam bir farktır).

Etkiler en çok 400m ile bir mil arasındaki mesafelerdeki yarışlarda görülüyor, burada artan yağsız vücut kütlesi ve yüksek dolaşımdaki hemoglobin kombinasyonu en büyük kombine etkiye sahip gibi görünüyor. ‘

Norton Rose Fulbright hukuk firması yöneticisi Gregory Nott, Semenya’yı temsil ediyor.

Yasal temsilcileri, ‘tüm kadınların haklarını, düzenlemelerin mantıksız, gerekçesiz ve IAAF Anayasası (Monako merkezli), Olimpiyat Tüzüğü, Olimpiyat Tüzüğü’nü ihlal ettiği temelinde sağlamak, korumak ve korumak için meydan okuduğunu söylüyor. Monako yasaları, uluslararası yarışmaların düzenlendiği yargı yasaları ve evrensel olarak tanınan insan hakları. ‘

Hindistan’ın 100m ve 200m sprinter Dutee Chand, hiperandrojenizm kurallarına meydan okudu ve CAS’ın düzenlemeleri iki yıl süreyle askıya almasıyla Temmuz 2015’te kısmi bir başarı elde etti. Ayrıca IAAF’tan yönergeleri haklı çıkarmak için yeni bilimsel kanıtlar sunmasını istedi.

Şimdi yeni tasarlanan IAAF düzenlemeleri, bir tahkim heyeti tarafından bir karara varılmadan önce her iki tarafın da yazılı sunumlar sunmasıyla, dünyanın en yüksek spor mahkemesinde incelenecek.

Hiperandrojenizm denen bir rahatsızlığı olduğu için yoğun inceleme altındaydı. 

Caster Semenya, yeni IAAF kuralını engellemek için yasal teklif sundu … Dina Asher-Smith, kendi İngiliz 100m rekorunu kırdı … Caster Semenya için ikilem, çünkü tartışmalı cinsiyet kuralı … Caster Semenya, testosteronunu kesmek için günlük hap almalı …

Greg Rutherford, Great City Games’te rakibi Chris Tomlinson’ı yenmek için sinirlerin üstesinden geldi

Laura Williamson tarafından Daily Mail için

Yayınlandı: 22:28 GMT, 17 Mayıs 2014 | Güncelleme: 22:28 GMT, 17 Mayıs 2014

e-posta

Yorumları Görüntüle

Greg Rutherford, Manchester’daki BT Great City Games’te İngiliz rakibi Chris Tomlinson’ı yendikten sonra 2012 Olimpiyatları’ndan bu yana bu kadar gergin olmadığını itiraf etti.

32 yaşındaki Tomlinson, Rutherford’un 8.51 metrelik İngiliz uzun atlama rekorunun «gayri meşru» olduğunu iddia etmişti, ancak Olimpiyat şampiyonu dün Albert Meydanı’nda dördüncü turda 8.02m’lik bir sıçrayışla karşılık verdi. Tomlinson 7.77m ile üçüncü oldu.

27 yaşındaki Rutherford, «Bugün, uzun süredir yarışmalara katıldığımı düşündüğümden daha fazla gerildim. Yıllardır hissetmediğim bir şeyle savaşıyordum.

Sinirler: Olimpik uzun atlama şampiyonu Greg Rutherford, Londra 2012’den beri bu kadar gergin olmadığını itiraf etti.

Rakip: Rutherford, Manchester’daki Great City Oyunlarında rakip Chris Tomlinson’ı yendi

«Bunun bir şeylerin yanlış olduğunu kanıtlamak istediğim için mi olduğunu bilmiyorum ama çok, çok gergindim.»

Tomlinson ve Rutherford etkinlikten önce el sıkıştılar ama erkeklerin hızla ilerlemesindeki bölünmeler devam ediyordu.

Dünya salon şampiyonu Richard Kilty, bu hafta Loughborough Üniversitesi’nde Steve Fudge ve Rana Reider’ın koçluğunu yaptığı iki grup arasında güçlü bir rekabet olduğunu ve bazı sporcuların sözlerini zar zor konuştuğunu açıkladı.

Gerilim: Dünya kapalı alan şampiyonu Richard Kilty, Büyük Britanya kampında sürtüşme olduğunu açıkladı

Reider’ın koçluğunu yapan Hurdler Alex Al-Ameen, «Herkes anlaşamaz ama herkes profesyonel olabilir. Sağlıklı bir rekabet, sadece bu olduğu sürece iyi bir şeydir. «

Fudge’ın ahırının bir parçası olan 100 metre paralimpik şampiyonu Jonnie Peacock, «Pistin sonundayız ve hiçbir şeyi kışkırtmadık» dedi.

Eski dünya şampiyonu Yohan Blake, Usain Bolt’un dünyasını 14.71 saniyede 150 metreyi kazanmada en iyi şekilde kaçırdı.

İki Büyük Britanya sprinter kampı Indoor’da savaşta … Paralimpik Hannah Cockroft kırılırken yeni bir rekor kırıyor … Mohamed Sbihi, İngiltere’nin kürek takımına … Steve Way ve Amy Whitehead’in maratonda yarışması için …

Genç sporcu erkek ve kadınların ebeveynleri, 80 koçun sadece iki yıl içinde çocuklara yönelik cinsel istismar suçundan hüküm giymesinin ardından, pozisyonlarını çocuklardan yararlanmak için kullanabilecek saldırgan koçlar konusunda uyarıldı.

Manipülatif pedofiller genellikle ebeveynler tarafından kendilerine güvenildiğinden ve erkekler kadar kadınlar da gençler için tehdit oluşturabildiğinden, annelere ve babalara istismarcıların klişelerinin ötesine bakmaları söylendi.

Uyarı, istismarın risklerini ve uyarı işaretlerini vurgulamak için ebeveynler ve koçlar için yeni bir çevrimiçi kurs hazırlayan ulusal çocuk koruma yardım kuruluşu NWG Network’ten geliyor.

Eski futbol antrenörü Barry Bennell, genç oyuncuları cinsel tacize maruz bıraktığı için 30 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra bir yargıç tarafından ‘enkarne şeytan’ olarak tanımlandı.

Kursu desteklemek için hayır kurumu, 21 yaşındaki çekici bir kadın koçun akıl hocasına samimi fotoğraflar gönderen 14 yaşındaki bir çocuğu istismar ettiği kurgusal bir vaka çalışmasının filmini çekti.

Sport England projeye 470.000 £ yatırım yapıyor.

NWG’nin Sporda Koruma lideri Kevin Murphy şunları söyledi: ‘Amaç, sporda istismar hakkında mümkün olduğunca çok insan arasında farkındalık ve bilgi sağlamaktır. 

Yüzlerce çocuğu tacizden kurtarmaya yardımcı olabilecek hayati bilgileri öğretir, ancak şu anda birçok klübün zamanları veya kaynakları olmadığı için kaçırdığı

«Futbol veya tenis gibi daha büyük sporların bazıları, koruma eğitimi ve bilgileri sağlayan ulusal yönetim organlarına sahiptir, ancak birçok küçük sporun bu tür bir desteği yoktur ve bu, kolayca gözden kaçabilecek bir şeydir.»

Herkese açık olan kurs 5 £ tutarındadır ve tamamlanması yarım saat sürer. Birkaç yüksek profilli istismar skandalını takip ediyor ve sporda cinsel istismara ilişkin artan endişelerin ortasında geliyor.

ABD Olimpiyat jimnastik takımının eski doktoru Larry Nassar, 2018’de 10 cinsel istismar suçundan 140 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.

2018’de eski futbol koçu Barry Bennell, Manchester City ve Crewe Alexandra’dan genç oyuncuları yüzlerce cinsel suça maruz bıraktığı için 30 yıl hapis cezasına çarptırıldığı için bir yargıç tarafından ‘enkarne şeytan’ olarak tanımlandı. 12 eski oyuncuya tecavüz ve tacizden suçlu bulundu. 

Ve ABD Olimpik jimnastik takımının eski doktoru Larry Nassar, 2018’de 10 cinsel istismar suçundan 140 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı. 

260’tan fazla kadın ve kız, onu on yıldan uzun bir süre geriye giden tacizle suçladı.

Bununla birlikte, NWG, ebeveynlere ve koçlara, tabandan gelen sporlarda da taciz olabileceğini ve bir istismarcıyı neye benzediğinden ayırt edemeyeceğinizi hatırlatmak için yeni kursunu kullanıyor. Her zaman erkekler tarafından yapılmaz; kadınlar da gençleri istismar edebilir.

MailOnline, 2014 yılında Beden Eğitimi öğretmeni Emily Fox’un, Hertfordshire’daki Rickmansworth’daki Royal Masonic School for Girls’te 15 yaşındaki bir öğrenciyle seks yapmak için 15 ay hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi. 

Sporda istismarın boyutu bilinmemekle birlikte, mağdurları destekleyen Offside Trust, BBC’ye göre 2016-2018 yılları arasında en az 80 antrenörün çocuk cinsel istismarından mahkum edildiğini tespit etti. 

‘Sporda Çocuk Cinsel Sömürü’ kursu artık NWG Network’ten çevrimiçi olarak alınabilir.

NWG, tipik olarak, kötü niyetli antrenörlerin bir oyuncuyu veya sporcuyu özel olduklarına inandırmak için kendi yollarından çıkacağını ve güvenlerini kazanmak için bire bir seanslar sunabileceğini söylüyor. 

Ebeveynler, çocuklarının ek destek aldığı için minnettar olabilirken, tercihli muamele genci izole ederek istismarın meydana gelebileceği koşulları yaratabilir.

Uyarı işaretleri arasında, bir çocuğun davranışındaki değişiklikler veya çocukların belirli antrenörler etrafında veya özel odalar veya depo dolapları gibi tacizin meydana gelebileceği belirli alanlarda korkulu olması yer alır.

Yardım kuruluşu, koçların sosyal medya aracılığıyla çocuklarla doğrudan temas halinde olmaması gerektiğini ve ebeveynlerin, eğitmenlerin sabıka kaydı kontrolü yaptırıp yaptırmadığını ve kulübün yürürlükte olan koruma politikaları olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini söylüyor.

Murphy şunları söyledi: ‘Çoğu zaman kulüplerin pahalı eğitim kurslarına katılacak fonları veya kaynakları olmayacak. Kulüplere katılan pek çok kişi gönüllüdür ve onlara katılmak için zaman ayırmayı göze alamaz. 

«Bu kurs sadece 30 dakika sürüyor, sadece 5 £ maliyeti ve kendi evinizin rahatlığında yapılabilir.»

NWG Network, merkezi Derby’de bulunan ulusal bir koruma yardım kuruluşudur. Yeni kurs, Sport England tarafından sağlanması için finanse edilen iki yıllık 470.000 £ ‘luk Sporda Koruma Projesinin bir parçası.

Bunun bir parçası olarak hayır kurumu, sporda istismar sorunuyla mücadelede ortak bir yaklaşımın olmasını sağlamak için yerel yetkililer, polis hizmetleri ve ülke çapında spor faaliyeti sağlayıcıları ile birlikte çalışıyor.

Kurs, uzman çevrimiçi eğitim sağlayıcısı EduCare ile ortaklaşa geliştirilmiştir ve burada mevcuttur. 

 

Çocuk cinsel istismarından etkileniyorsanız, şu adresten destek alabilirsiniz:

Ulusal Çocuklukta İstismara Uğramış Kişiler Derneği www.napac.org.uk veya telefon 0808 801 0331

NSPCC www.nspcc.org.uk adresinde veya 0808 800 5000 numaralı telefondan ulusal yardım hattını arayabilir.

Manchester United cinsel istismar iddialarının farkında … Çocuk istismarcısı Barry olunca Crewe’yi yöneten Dario Gradi … AÇIKLANDI: Müdür Dario Gradi iddiasını bildirmedi … Dario Gradi bu çocuklara ihanet etti. Yapabilirdi … 54 paylaşım

Yohan Blake, Great City Games 150m zaferinden sonra İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında hem 100 metre hem de 200 metreyi deneme planlarını açıkladı

Yohan Blake, Glasgow’daki İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında 100 ve 200 metre ikiye katlama girişiminde bulunabilir Manchester’daki Great CityGames’te 150 metre kazandıktan sonra Reeveals planları, antrenman ortağı Usain Bolt’un 150 metre dünyasının en iyisini kıramadı Bununla birlikte, zaman, bir düz Olimpik uzun atlama şampiyonunda şimdiye kadarki en hızlı üçüncü oldu Greg Rutherford atışı İngiliz rakibi Chris Tomlinson Diğer İngiliz kazananlar arasında Tiffany Porter ve Meghan Beesley yer alıyor.

Guy Aspin, Basın Derneği tarafından